De Vastendag van Esther

De Vastendag van Esther

Aanstaande donderdag is een vastendag, de Vastendag van Esther. Vanaf ‘s ochtends vroeg tot aan de nacht eten wij niet en drinken wij ook niet, zelfs geen water.

Waarom wordt deze dag de Vastendag van Esther genoemd.

Omdat in oorlogstijd het een gewoonte is om te vasten om daarmee om G-ds genade te smeken. Soldaten mogen niet vasten. In de tijd dat het Poerimverhaal zich afspeelde moest elke man, vrouw en kind zich verdedigen tegen de moordelijke aanval van elke Perziër. In wezen was elke Jood een soldaat en moest hij zijn eigen leven verdedigen. Derhalve kon niemand vasten. Zodoende was er toen maar één persoon die wel kon vasten en dat was Esther die veilig in het paleis vertoefde. Vandaar dat de Vastendag naar haar is vernoemd

Het is nu ook helaas oorlog. Onze soldaten mogen niet vasten. Zij hebben hun volledige kracht nodig om hun levensgevaarlijke taken uit te voeren. Tegelijkertijd hebben ze ons nodig om het G-ddelijke aspect mee te laten spelen en hen te beschermen zodat zij hun missies met succes kunnen voltooien. Zij rekenen op ons, zodat het hele Joodse volk, waar ook ter wereld, dit jaar een werkelijke Poerim zal mogen meemaken. Wij gaan vasten zodat het kwaad dat zich duizenden jaren geleden in het huidige Iran afspeelde nooit meer de kop zal kunnen opsteken. Elke persoon die vast en daarmee toenadering tot G-d bewerkstelligt, biedt een stukje bescherming en succes aan het IDF. Ik doe mee! Jij ook?

Bracha Heintz

chabadutrecht.nl

Klik hier om wekelijks per WhatsApp een artikel te ontvangen!

Comments are closed.